Viktorina "Ar aš saugus internete?"2018-02-07 vyko viktorina "Ar aš saugus internete?". Viktorina buvo skirta 1 - 4 klasių mokiniams. Viktorina vyko 13.00 - 13.45 informacinių technologijų kabinete. Internetas - tai neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Dauguma vaikų net neįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto ir jo teikiamų paslaugų, tad viktorinos tikslas buvo - supažindinti mokinius su interneto gudrybėmis, įdomybėmis bei išmokti apsisaugoti nuo interneto grėsmių ir pavojų. Mokiniai atlikdami interaktyvias bei popierines užduotis bandė nustatyti kiek jie yra saugūs naršydami interneto labirintuose.

_______________________________________________________________________________

 

Kaip vyko viktorina?

 

Kiekvienas mokinys viktorinoje dalyvavo individualiai - nebuvo komandų (norėjau kitokios viktorinos, nes pastaruoju metu dauguma renginių būna komandiniai). Iš viso dalyvavo 10 mokinių (šiuo metu siaučia gripo karantinas, tad dalis planavusių dalyvauti vaikų susirgo).

_______________________________________________________________________________

 

Užduotys

 

1. Mokiniai dalyvavo interaktyviojoje viktorinoje, kurioje reikėjo kuo greičiau atsakyti į 10 programos KAHOOT klausimus. Pirmosios 3 vietos buvo apdovanotos saldžiais ir gardžiais ledinukais. Nuoroda į interaktyvią viktoriną: https://create.kahoot.it/l/#/preview/8529f12c-7cb0-4492-9e13-067677c2dd27

 

2. Kiekvienas mokinys išsitraukė po 5 BEBRO kortas ir 3 pasirinktas iš jų turėjo išspręsti. Pirmosios 3 vietos buvo apdovanotos saldžiais ir gardžiais ledinukais.

 

3. Dalyviai turėjo sugalvoti kuo daugiau būdvardžių INTERNETUI iš ištrauktos raidės (pvz.: Internetas - s raidė - saugus, smagus ir t. t.). Už kiekvieną raidę mokinys gauna tašką. Laimi tas, kas surenka daugiausiai taškų. Pirmosios 3 vietos buvo apdovanotos saldžiais ir gardžiais ledinukais.

 

4. Dalyviai turėjo kuo greičiau internete rasti atsakymus į 3 klausimus apie internetą. Pirmieji 3 vaikai greičiausiai radę atsakymus buvo apdovanoti saldžiais ir gardžiais ledinukais.

Klausimai:

1) Kokiu tikslu buvo išrastas internetas?

2) Kiek laiko per dieną rekomenduojama 8-10 m. vaikams praleisti prie kompiuterio?

3) Kam skirta interneto svetainė www.draugiskasinternetas.lt

____________________________________________________________________________

 

Įvertinimas ir rezultatai

 

 

Viktoriną laimi tas, kas jos metu surinko daugiausiai ledinukų. 1, 2, 3 vietos buvo apdovanotos diplomais ir dovanėlėmis, visi kiti dalyviai gavo po saldžią dovanėlę bei padėką.

 

Viktoriną organizavo informacinių technologijų mokytoja Kristina Juodeikienė